Skip to main content

Aktywnie z dzieckiem od małego :)

By 18 maja 2020Bez kategorii, sport

Aktywny rodzic to aktywne dziecko – warto pokazać dzieciom jak fajnie i aktywnie można spędzić czas zarówno na zewnątrz                jak i w domu. Obecny czas zmusza nas niejako do spędzania większej ilości czasu w mniejszym gronie – to czas, który warto wykorzystać właśnie na aktywność fizyczną z dziećmi, ale też dla siebie samego. Wspólnie spędzony czas pozwala na zbudowanie prawidłowych i silnych relacji z dziećmi. Dzięki wspólnym rozmowom i hobby uczymy się cieszyć każdą wspólną chwilą.

Zwykły spacer do lasu czy nad rzekę można wykorzystać na zabawy w podchody, szukanie śladów zwierząt, rozpoznawanie gatunków drzew – możliwości jest tysiące. W aktywny sposób poznawać otoczenie czy to najbliższe czy dalsze w lesie czy górach – obserwując, szukając, zadając pytania – dzieci uczą się i zapamiętują najlepiej działając.

Do codziennej aktywności nie potrzeba dużo, warto jednak pokazać dzieciom różne sposoby na aktywność o każdej porze roku, bo nie wiemy co stanie się pasją czy hobby naszych dzieci.

Może to będzie bieganie, rolki, gimnastyka, chodzenie po górach, narty, kajakarstwo, windsurfing czy żeglowanie. Dlatego warto próbować różnych dyscyplin jeśli tylko mamy takie możliwości.

Kilka pomysłów na aktywność z dzieckiem:

– zwykły wspólny spacer do parku czy najbliższej okolicy aby pobawić się w fotografa, zrobić wspólną sesję zdjęciową,

– wycieczka do lasu w poszukiwaniu śladów zwierząt i ich obserwacji

– wycieczka rowerowa czy wypad na rolki

– zimą wypad na narty czy łyżwy

– wycieczka latem nad jezioro czy rzekę żeby popluskać się czy spróbować sił na windsurfingu czy w żeglowaniu

Pomysłów jest mnóstwo tylko od nas zależy jak spędzimy czas z dziećmi i co im pokażemy.

Dzieci chłoną wszystko jak przysłowiowa gąbka to co zaszczepimy w nich w dzieciństwie zaowocuje w dorosłym życiu.

Leave a Reply