Pogoda

Piękna słoneczna pogoda pozwala prawie zawsze na uprawianie sportów wodnych bez pianek albo w krótkich cienkich. Średnie temperatury w lecie są naprawdę wysokie co sprawia, że całą dobę można spacerować w krótkich spodenkach. Słońce opala tutaj bardzo szybko także nie zapomnijcie o odpowiedniej ochronie.

Płycizna

Świetna sprawa dla tych, którzy chcą w wodzie tylko spacerować – w zależności od pływów ma zakres 200-400 metrów od brzegu. Pozwala to na bezpieczną zabawę na różnego rodzaju sprzęcie pływającym. Prowadząc kursy szczególnie dla dzieci można całość przeprowadzić na płytkiej wodzie. A jeżeli ktoś ma ochotę popłynąć dalej to też żaden problem – dalej od brzegu jest już naprawdę głęboko chociaż idealnie przejrzysta woda sprawia wrażenie, że dno jest bardzo blisko.

Wiatr

Omis oferuje wiatry termiczne, które wieją z dużą regularnością. Większość sezonu letniego pogoda jest bardzo stabilna co pozwala ustawiać zegarek praktycznie na podstawie wiatru. Rano wieje bura – mniej stabilna ale często bardzo mocna z płaską wodą. Od godziny 11 kierunek się zmienia i zaczyna wiać równoległy do brzegu i idealnie stabilny mistral, który w szycie około godziny 13-16 pozwala na pływanie ślizgowe. Większość czasu woda jest bardzo płaska co pozwala na szlifowanie umiejętności. Jeżeli jednak zdarzają się zmiany w temperaturze to możemy w Omisu żeglować na wietrze – jugo lub tramontana. Obydwa te kierunki charakteryzuje praktycznie brak szkwałów oraz nieduża falka.

Plaża

A że każdy nawet najbardziej zapalony sportowiec czasem odpoczywa a świetną do tego będzie piaszczysta plaża na której znajduje się baza Tramontana.