Skip to main content

Pogoda

Piękna, słoneczna pogoda pozwala na uprawianie sportów wodnych bez pianek! Średnie temperatury w lecie są naprawdę wysokie co sprawia, że całą dobę można spacerować w krótkich spodenkach. Słońce opala tutaj bardzooo szybko, dlatego nie możecie zapomnieć o odpowiedniej ochronie!

Płycizna

Świetna sprawa dla tych, którzy chcą w wodzie tylko spacerować – w zależności od pływów ma zakres 200-400 metrów od brzegu. Pozwala to na bezpieczną zabawę na różnego rodzaju sprzęcie pływającym! Prowadząc kursy szczególnie dla dzieci całość można przeprowadzić na płytkiej wodzie. A jeżeli ktoś ma ochotę popłynąć dalej to żaden problem – z każdym krokiem robi się coraz głębiej, chociaż idealnie przejrzysta woda sprawia wrażenie, że dno jest bardzo blisko.

Wiatr

Omiš oferuje wiatry termiczne, które wieją z dużą regularnością. Przez większość sezonu letniego pogoda jest bardzo stabilna co pozwala ustawiać zegarek praktycznie na podstawie wiatru. Rano wieje bura – mniej stabilna ale często bardzo mocna z płaską wodą. Od godziny 11 kierunek się zmienia i zaczyna wiać równoległy do brzegu i idealnie stabilny mistral, który w szycie około godziny 13-16 pozwala na pływanie ślizgowe. Większość czasu woda jest bardzo płaska co pozwala na szlifowanie umiejętności. Jeżeli jednak zdarzają się zmiany w temperaturze to możemy żeglować na wietrze – jugo lub tramontana. Obydwa te kierunki charakteryzuje praktycznie brak szkwałów oraz nieduża falka.

Plaża

Każdy wie, że nawet najbardziej zapalony sportowiec czasem odpoczywa. Świetnym miejscem na chwilę relaksu i naładowanie baterii jest piaszczysta plaża, na której znajduje się baza Tramontana.