Skip to main content
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
1

Podczas wszelkich szkoleń na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo uczestników. Nie zapominamy oczywiście o dobrej zabawie! A jeżeli zdecydujecie się na wspólne spędzanie czasu z ekipą Tramontana na pewno nie będziecie się nudzić. Musicie wiedzieć, że wszyscy nasi instruktorzy czy animatorzy posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu – nasza kadra jest doświadczona. Zawsze staramy się podchodzić do kursantów w najbardziej możliwy,  indywidualny sposób. Prowadzimy szkolenia w języku: angielskim, chorwackim, niemieckim i polskim.

WINDSURFING

Przyjemność z wolności jaką daje żeglowanie jest ciężka do opisania. Tego trzeba spróbować! Jest to też bardzo techniczna dyscyplina sportu dzięki czemu może jej spróbować każdy. Szkolimy od 5 roku życia wzwyż.

Pierwsze kroki
Chcesz po raz pierwszy stanąć na desce z żaglem? Nic prostszego! Baza Tramontana w Omisu to idealne miejsce. Po poznaniu podstaw równowagi na desce przychodzi czas na pierwsze starty z pędnikiem i proste zwroty. Po opanowaniu sterowania sprzętem będziesz w stanie przy słabszym wietrze żeglować samodzielnie. Przeciętnie na takie podstawy potrzeba od 3 do 5 godzin lekcji.

Trochę więcej niż podstawy
Dynamiczniejsze zwroty, żeglowanie w trapezie, przechodzenie na szybszy sprzęt i trudniejsze warunki, „start z plaży” –  wszystkie te elementy są przygotowaniem do pierwszych ślizgów na desce windsurfingowej.

Pierwsze ślizgi
Czas przejść do naprawdę szybkiej jazdy na desce. Pierwsze półślizgi a potem ślizgi pozwolą na wejście na kolejny poziom w windsurfingu! Każdy kto chociaż raz poczuł prędkość żeglowania w ślizgu chce wracać do tego uczucia kiedy tylko może.

Żeglowanie ślizgowe
Aby żeglowanie ślizgowe stało się naprawdę pewne potrzeba kilku kolejnych umiejętności. Na tym etapie nauczysz się jak wchodzić w strzemiona, sterować deską i w pełni wykorzystywać trapez podczas żeglugi na dużych prędkościach. Odpowiednio domykać żagiel – tak aby zbierał wiatr tak efektywnie jak to tylko możliwe.

Ewolucje w ślizgu
Błyskawiczny sztag i rufa w ślizgu pozwolą Ci na świetną zabawę nawet przy zafalowanym akwenie. Po opanowaniu tych umiejętności nie będziesz się stresował tym, że „wypadałoby zrobić zwrot”. Kolejną rzeczą, który przeniesie Cię na wyższy poziom wtajemniczenia a jednocześnie będzie wstępem to bardziej skomplikowanych ewolucji jest skok prosty, będący kolejnym zastrzykiem adrenaliny.

Ligh wind Freestyle
Na windsurfingu nawet zaawansowani mogą się świetnie bawić przy słabszym wietrze. Triki na słaby wiatr uczą plastyczności na desce ale też są kolejnymi umiejętnościami w asortymęcie windsurfera. No i oczywiście sprawiają, że wszyscy dookoła nie mogą oderwać od Ciebie wzroku.

SUP

Jeżeli chcesz aby Twoje ruchy były jak najbardziej ergonomiczne i bezpieczne dla układu ruchu, skorzystaj z pomocy instruktora Tramontana! Takie zajęcia pozwolą na wyeliminowanie wszelkich szczegółowych błędów, które mogą się wkradać w Twój ruch.