1
1

MATEUSZ ZIEMBA

Doktor nauk o Kulturze Fizycznej, absolwent Katowickiej AWF. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię. Jeszcze w trakcie studiów zaczął pracę jako nauczyciel akademicki głównie przedmiotów związanych z metodyką i teorią nauczania ruchu. Instruktor narciarstwa zjazdowego i windsurfingu. Mówi biegle w języku angielskim i niemieckim. Zawsze próbuje zarazić swoich kursantów „wirusem” aktywności fizycznej. Ogromne doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak również młodzieżą i dorosłymi. W zajęciach wprowadza dużo elementów zabawy. Miłośnik tiramisu , grillowanego mięsa, polskich pierogów no i generalnie jedzenia. 🙂

KATARZYNA KAWA

Emerytowana piłkarka ręczna i szefowa własnej kuchni. Kasia w Tramontanie odpowiada nie tylko za obsługę recepcyjną i prowadzenie zajęć w Omiš w szkółce, ale również za dużą część tego co dzieje się w firmie za kulisami. Niczego się nie boi, w końcu z baletu przerzuciła się właśnie na szczypiorniaka. Jest otwarta na ludzi. Zaraz obok gotowania nawiązywanie nowych znajomości to jej ulubione zajęcie. Jeśli gdzieś w świecie zobaczycie osobę, która w losowym momencie zaczyna tańczyć na środku ulicy lub głośno się śmieje zarażając śmiechem, to będzie właśnie ona. Studiuje turystykę i rekreację, z języków obcych posługuje się biegle angielskim.

MARCELINA SZYMAŃSKA

Magister psychologii i instruktor fitnessu. Jednak gdy tylko ma możliwość wymienić mury na wodę od razu zamienia się w windsurfera. Od lat związana z przerozmaitymi rodzajami sportów, teraz rozwój fizyczny łączy z psychicznym. Lubi gotować i tańczyć, a czasami złapiesz ją jak na desce robi za radio, podśpiewując pod nosem. Prowadzi zajęcia po polsku i angielsku.

LAURA BABIC

Na co dzień mieszka w Splicie. W zespole Tramontany pracuje na recepcji, a posługuje się językiem polskim, chorwackim, czeskim i angielskim. Miłośniczka kotów, podróżowania i słodkich wypieków. W przyszłości chce poświęcić się medycynie, a w wolnych chwilach podróżować po świecie.

MATEUSZ NOWICKI

Student zarządzania finansami i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim. Na windsurfingu pływa już od 10 roku życia, a pracę zaczął od 15. Instruktor PSW, Ratownik WOPR, a zimą instruktor narciarstwa. Zawsze z dużą cierpliwością zachowuje indywidualne podejście do kursanta i każdy progres sprawia mu ogromną radość . Fan Sportu, Realu Madryt i Star Wars. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

MONIKA PUK

Na co dzień mieszka i studiuje w Kopenhadze, na business administration and service management (service and innovation) na Copenhagen Business School. Dla niej bycie instruktorem to przede wszystkim wiedza, motywacja oraz zarażanie pasją do windsurfingu! Wychodzenie po za granice swojego komfortu to jej motto. Potrafi dopasować metody nauczania do każdego wieku i poziomu zaawansowania. Uśmiech rzadko schodzi jej z twarzy a lekcje z nią na pewno nie będą nudne! Porozumiewa się w języku polskim i angielskim.

MICHAŁ MAJ

Student Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechatroniki specjalności techniki multimedialnej. Od lat mazurski żeglarz, wędkarz, a także zawodowy puzonista. Na windsurfingu pływa od 14 roku życia, instruktor PSW. Każdy progres kursantów odbiera jako osobisty sukces. Bardzo lubi pracę z dziećmi, gdzie łączy naukę oraz zabawę, dzięki której młodzi windsurferzy nabierają chęci do rozwijania swoich umiejętności. Uczy po polsku i angielsku.

DINO SUDIĆ

Dino Sudić to student elektroniki i inżynierii komputerowej na FESB w Splicie.
Od windsurfingu uzależnił się w 2014 roku, kupując swój pierwszy sprzęt windsurfingowy.
Krajowy mistrz kickboxingu z najnowszą pasją do jazdy na rowerze po górach. Uwielbia sporty wyczynowe i ogólnie aktywność fizyczną.
Kiedy się nie uczy, prawdopodobnie znajdziesz go na wodzie na windsurfingu lub zjeżdżaniu ze szczytu góry na rowerze.
Oprócz ojczystego chorwackiego włada biegle językiem angielskim.

PIOTR KACZMARCZYK

Absolwent Wychowania Fizycznego ale też i Stosunków Międzynarodowych. Ciągle w ruchu z niespożytymi pokładami energii i motywacji do pracy. Od lat związany ze sportami wodnymi – zarówno jako ratownik, instruktor pływania, żeglarstwa i oczywiście windsurfingu. Doświadczenie zdobywał głównie poza granicami Polski. Ciągle się samodoskonali i we wszystkim co robi dąży do perfekcji. Świetny kontakt z ludźmi łączy z nieskończoną dawką spokoju i niewyczerpanymi pokładami cierpliwości. Zajęcia w Tramontana poza ojczystym polskim prowadzi też po angielsku, niemiecku i w razie potrzeby hiszpańsku.

AGATA PUK

Studiuje medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W wolnym czasie gra na flecie poprzecznym, biega i praktykuję jogę. Lubi zdrowy i aktywny tryb życia. Interesuję się pediatrią i dużą przyjemność sprawia jej praca z dziećmi. Uczy na basenie jako instruktorka pływania. Jest osobą bardzo konkretną, stawiającą nacisk na szczegóły. Oprócz języka polskiego, posługuje się również językiem angielskim.

PRZEMEK NOWAKOWSKI

Inżynier budownictwa w specjalności geotechnika. Przez długi czas związany z Gdańskiem, Półwyspem Helskim oraz Rewą, aktualnie miesza w Berlinie. Związany z windsurfingiem od 13 roku życia, instruktor PSW. Dla niego bycie instruktorem to nie praca a przede wszystkim pasja oraz wielka satysfakcja z każdego postępu kursantów! Poza językiem polskim zajęcia prowadzi również po niemiecku i angielsku.

ALEKSANDRA PIETRUSKA

Pływa na windsurfingu od 8 roku życia. Szkoli od kilku lat po polsku i angielsku, ale dogada się tez po niemiecku lub włosku. Na codzień studiuje stomatologię, nałogowo trenuje crossfit i robi własną ceramikę. Skrajnie pozytywna osoba – zaraża swoją energią wszystkich dookoła. Uśmiech nie schodzi z jej twarzy.

DARIA KRUCZEK

Magister architektury i ochrony zabytków, uwielbiająca podrzucać różne ciekawostki w trakcie zajęć. Jej ulubiony styl pływania podczas zajęć - z jedną nogą w powietrzu lub w szpagacie. Jako fanka piosenki aktorskiej czas na zajęciach urozmaica podśpiewywaniem melodii, które później nieświadomie nucą wszyscy! Porozumiewa się w języku angielskim oraz niemieckim.

WIKTORIA HURAS

Studiuje farmację na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Uwielbia sport: windsurfing i snowboard, gra w koszykówkę, trenuje pole dance. Z pełnym zaangażowaniem pełni role animatora zabaw dla dzieci, pięknie maluje im twarze. Bycie instruktorem daje jej ogromną radość, zwraca uwagę na szczegóły a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Oprócz języka polskiego posługuje się językiem angielskim.

MATEUSZ „FIDEL” WÓJTOWICZ

Magister Turystyki i Zarządzania. Poza tym, że instruktor narciarstwa zjazdowego i licencjonowany pilot wycieczek, to mocno związany z wodą. Posiada uprawnienia instruktorskie: pływanie, windsurfing. Jest też ratownikiem WOPR, sternikiem jachtowym, morskim sternikiem motorowodnym. Jeżeli wysiądziecie kiedyś ze statku powiedzmy w Władywostoku to nie spotkacie Rosjanina – pierwszą osobą, którą zobaczycie będzie Fidel. Bo Fidel jest wszędzie. Ciągle uśmiechnięty i bez przerwy w ruchu. Co chwila zmienia dwie deski na deskę z żaglem w przerwach nabijając kilometry na rowerze. Włada polskim i angielskim.

MACIEJ GĄSIOROWSKI

Inżynier Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Na co dzień pracownik IT. Wraz z zespołem analityków podbija rynki BI. Hobbystycznie Instruktor narciarstwa zjazdowego, żeglarstwa, nurkowania i windsurfingu. Doświadczenie instruktorskie zdobywał przede wszystkim poza granicami kraju. Perfekcjonista w każdym calu. W prowadzonych szkoleniach wręcz magicznie łączy szczegółową analizę ruchu z ogromną pogodą ducha i maksymalnie przyjaznym podejściem do każdego. Poza językiem polskim zajęcia prowadzi również po angielsku i niemiecku.

ALICJA WDOWIAK

Uczennica liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie. Jest bardzo energiczną osobą, która bez przerwy się śmieje (bardzo głośno), kocha wszystko co związane z muzyką. Ma niesamowite poczucie humoru i lubi spędzać czas z ludźmi, poznawać ich. Na windsurfingu pływa od dziecka. Ma opanowane już sporo ciekawych manewrów, ale ciągle dąży do bycia perfekcyjną. Odkąd może powiedzieć o sobie, że radzi sobie naprawdę dobrze na desce z żaglem marzy, by przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym. Interesuje się: rysunkiem oraz tworzenie artystycznych rzeczy. Każdą nadarzającą się okazję wykorzystuje na rozmawianie po angielsku.

JAKUB FELMAN

Student na kierunku zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Miłośnik rocka i wspinaczek, a przede wszystkim windsurfingu! Ma 21 lat, pływa od 14, szkoli od 4. Instruktor, który nie spocznie, póki w CV kursanta nie pojawi się co najmniej kilka nowych manewrów. Jeśli akurat nie przekazuje wiedzy innym, to sam próbuje nowych trików, a przynajmniej o nich dyskutuje. Facet nie zatrzymujący się w samorozwoju. U niego nauczycie się bardzo złożonych manewrów, które przeniosą tych, którzy już myśleli, że wszystko umieją na zupełnie inny poziom zaawansowania. Szkoli po polsku, angielsku i niemiecku.

KASIA WYLON

Aspirująca na studia graficzne, pełna energii, barwna osoba. Swój wolny czas spędza na licznych podróżach. Poza grafiką, malunkiem oraz rysunkiem interesuje się różnymi sportami wodnymi jak i rolkarstwem. Zaraża swoją pasją do windsurfingu wszystkich dookoła. Sprawdziła się już w wielu ośrodkach szkoleniowych a teraz czas, byście i Wy poznali ją bliżej. Z uśmiechem na twarzy przeprowadzi każdego przez kolejne etapy zabawy na desce z żaglem. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

ANTONI GIBASZEWSKI

Antek, ale zdecydowanie woli swoje przezwisko Toni. Młody, ale bardzo ambitny chłopak, który uwielbia aktywność fizyczną pod każdą postacią. Kocha windsurfing, ale zaczyna również przygodę z kitesurfingiem. Bardzo dużo jeździ na rowerze i chodzi po górach oraz lubi podróżować. Do jego kręgu zainteresowań należy również fotografia. Niech Was nie zmyli wiek – Toni ma za sobą sporo doświadczenia windsurfingowego i jest świetnie zorganizowany. Oprócz ojczystego języka posługuje się też angielskim na bardzo dobrym poziomie.

ANIA LANGA

Jest studentką Politechniki Warszawskiej na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W wolnym czasie jeździ na łyżwach, konno i rozwija swoje zdolności artystyczne. Uwielbia nowe wyzwania i podróże. Bycie Instruktorem dostarcza jej wiele radości oraz satysfakcji, zwłaszcza gdy uda jej się zarazić kursanta pasją do windsurfing'u. Podczas lekcji cechują ją cierpliwość i pozytywna energia. Maksymalnie możliwie dba o szczegóły. Lekcje prowadzi po polsku jak i angielsku, ale uczy się również niemieckiego oraz mandaryńskiego.

PATRYK POMPA

Student WSB w Chorzowie na kierunku turystyka i rekreacja. Ciekawy świata, ludzi oraz kultur. Swoją przyszłość mocno wiąże z branżą i podróżami. Lubi aktywność fizyczną pod każdą postacią, chętny do podejmowania się nowych wyzwań. W wolnych chwilach rysuje oraz zajmuje się tatuowaniem. Wakacyjne słońce jest dla niego źródłem nieprzerwalnego uśmiechu i energii. Zajmuje się pomagając zarówno fizycznie w bazie Tramontany, jak i przez Internet.

MIKOŁAJ PAWŁOWSKI

Instruktor snowboardu i narciarstwa, jeżdżący po stokach od dziecka. Latem pracował na zielonych szkołach i obozach zajmując się warsztatami survivalu, paintballem i wszelkiego rodzaju aktywnościami na świeżym powietrzu. Uwielbia campingi, naturę i nowe wyzwania. Jego hobby to kendama, przeróżny handmade i longboard.

NOEMI SZCZEPAŃSKA

Absolwentka Etnologii i Antropologii kulturowej na UŁ. Przede wszystkim pasjonatka życia, ludzi i podróży. Najswobodniej czuje się w tańcu, a jej ogromnym marzeniem jest podróżowanie latem kamperem i pływanie na windsurfing'u, a zimę najchętniej spędza w górach. Kocha książki, psychologię i fotografię. Wie, że rozwój psychiczny najlepiej łączyć z rozwojem fizycznym dlatego gdzie tylko może próbuje nowych doświadczeń.

KACPER WASILEWSKI

Od niedawna mieszka i studiuje w Gdańsku. Entuzjasta wszelkich sportów - od narciarstwa, przez wspinaczkę i koszykówkę, aż po windsurfing. Pierwszy raz stanął na desce w wieku 14, ale chwilę po skończeniu osiemnastki pracował już jako instruktor. Nie potrafi długo wytrzymać w jednym miejscu, więc większość oszczędności przeznacza na podróże zagraniczne.

LENA MORDKA

Uczennica trzeciej klasy liceum programu IB. Jest ekstrawertyczną osobą, która z wielką chęcią poznaje nowych ludzi. Oprócz windsurfingu, kocha podróże, czytanie książek oraz aktywność fizyczną. Lato przeznaczone jest dla windsurfingu a zima dla biegówek😊. Uwielbia dostawać wakacyjne pocztówki oraz listy. Płynnie mówi w języku Angielskim oraz uczy się Niemieckiego.

KAJA DANAIŁOW

Tegoroczna maturzystka - uczennica klasy o profilu społeczno-prawnym. Na desce windsurfingowej stanęła w wieku 6 lat, tak samo na nartach i do dziś to jej dwa ulubione sporty. Dzięki swojej otwartości i uśmiechowi szybko zawiera nowe znajomości, do tego jest osobą bardzo ambitną i konkretną w każdym swoim działaniu. Kaja jest pasjonatką nauk humanistycznych, interesuje się językami obcymi, podróżami oraz muzyką. Biegle posługuje się językiem angielskim, w stopniu komunikatywnym językiem niemieckim oraz zna podstawy języka chorwackiego.

MAKS STERNAL

Od niedawna mieszkający w Czeladzi, energiczny i uśmiechnięty. Student z ambicjami i celami w życiu. Uprawia sport od małego. Od jazdy na rowerze, nartach, przez boks i Airsoft. Uwielbia zwierzęta i opiekę nad nimi. Od małego zajawiony w militariach. Porozumiewa się po polsku i angielsku.

JĘDRZEJ GAJEWSKI

Student fizjoterapii na AWF w Poznaniu i kierunku lekarskiego na UMP w Poznaniu. Od 4 lat instruktor windsurfingu, z licencją VDWS, niebojący się szkolić nawet najbardziej wymagających kursantów. W nowych miejscach zawsze sięga po regionalne potrawy i łączy odkrywanie z nowymi smakami. Wierny kibic piłki nożnej i nawet jak polska karda nie spełnia oczekiwań zawsze może liczyć od niego na: „nic się nie stało…”. Prowadzi zajęcia po polsku i angielsku.