Skip to main content
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
1

MATEUSZ ZIEMBA

Doktor nauk o Kulturze Fizycznej, absolwent katowickiej AWF. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię. Jeszcze w trakcie studiów zaczął pracę jako nauczyciel akademicki głównie przedmiotów związanych z metodyką i teorią nauczania ruchu. Instruktor narciarstwa zjazdowego i windsurfingu. Mówi biegle w języku angielskim i niemieckim. Zawsze próbuje zarazić swoich kursantów „wirusem” aktywności fizycznej. Ogromne doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak również młodzieżą i dorosłymi. W zajęciach wprowadza dużo elementów zabawy. Miłośnik tiramisu, grillowanego mięsa, no i generalnie jedzenia.

KATARZYNA KAWA

Absolwentka turystyki i rekreacji ze specjalnością obsługa ruchu lotniczego, a aktualnie studentka marketingu i sprzedaży na Uniwersytecie Merito. Kasia jest emerytowaną piłkarką ręczną, baletnicą i stewardessą. W Tramontanie odpowiada głównie za prowadzenie korespondencji, rezerwacji i mediów społecznościowych, a w Omišu możecie ją także spotkać w roli recepcjonistki czy instruktorki. Po godzinach szefowa własnej kuchni, malarka i majsterkowiczka. Porozmawiacie z nią w języku polskim i angielskim.

MIKOŁAJ PAWŁOWSKI

Instruktor snowboardu i narciarstwa, jeżdżący po stokach od dziecka. Latem pracował na zielonych szkołach i obozach zajmując się warsztatami survivalu, paintballem i wszelkiego rodzaju aktywnościami na świeżym powietrzu. Jest także znakomitym instruktorem windsurfingu. Uwielbia campingi, naturę i nowe wyzwania. Jego hobby to kendama, przeróżny handmade i longboard. Mikołaj mówi w języku polskim, angielskim i niemieckim.

NOEMI SZCZEPAŃSKA

Absolwentka Etnologii i Antropologii kulturowej na UŁ oraz instruktorka windsurfingu. Przede wszystkim pasjonatka życia, ludzi i podróży. Najswobodniej czuje się w tańcu, a jej ogromnym marzeniem jest podróżowanie latem kamperem i pływanie na windsurfing'u, a zimę najchętniej spędza w górach. Kocha książki, psychologię i fotografię. Wie, że rozwój psychiczny najlepiej łączyć z rozwojem fizycznym dlatego gdzie tylko może próbuje nowych doświadczeń. Noemi prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim.

FILIP POPŁAWSKI

Studiuje zaocznie na Politechnice Warszawskiej na kierunku budownictwo, tak więc z chęcią przybliży tajniki funkcjonowania piły laserowej oraz doradzi przy jakichkolwiek pracach budowlanych. Filip ma spore doświadczenie na stanowisku recepcjonisty, tak więc nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia. Opanowanie, indywidualne podejście połączone z wyrozumiałością sprawiają, że ludzie nie chcą przestać z nim rozmawiać. Wieczorami przemierza kolejne kilometry w poszukiwaniu Pokémonów. Filip mówi w języku polskim i angielskim.

MARTA RAJCZAK

Charyzmatyczna studentka inżynierii zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Posiada patent i certyfikat instruktora VDWS. Podróżowanie i narciarstwo to tylko jedne z jej wielu zainteresowań. Stretching, joga i wieczorne granie w Simsy pełnią w jej życiu funkcję relaksacyjną i wyciszającą. Marta ma 3 flagowe pozy do zdjęć – obiektyw ją uwielbia! Biegle mówi w języku angielskim pełniąc rolę tłumacza na uczelni, a także uczy się języka włoskiego.

NATALIA GAJEWSKA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie pracująca jako nauczycielka wychowania fizycznego w liceum. Natalia z oddaniem, czujnością i masą pozytywnej energii pomaga swoim uczniom budować miłość do aktywności fizycznej. Poprzez gry i zabawy angażuje wszystkich do ruchu. Zaskoczy nie tylko wiedzą na temat windsurfingu, narciarstwa, snowboardu czy fitnessu, ale także chętnie podzieli się ciekawostkami na temat soli lub porwie nas na parkiet i przybliży tajemnice folkloru małopolskiego. Pomimo licznych zajęć i obowiązków dnia codziennego znajduje czas na naukę języka portugalskiego. Jeśli będziecie w Krakowie i obok Was będzie przejeżdżać śpiewająca rowerzystka na 99% to właśnie ona. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

PATRYK POMPA

Student WSB w Chorzowie na kierunku turystyka i rekreacja. Ciekawy świata, ludzi oraz kultur. Swoją przyszłość mocno wiąże z branżą i podróżami. Lubi aktywność fizyczną pod każdą postacią, chętny do podejmowania się nowych wyzwań. W wolnych chwilach rysuje oraz zajmuje się tatuowaniem. Wakacyjne słońce jest dla niego źródłem nieprzerwalnego uśmiechu i energii. Zajmuje się pomagając zarówno fizycznie w bazie Tramontany, jak i przez Internet.

KAROLINA MALIK

Studentka inżynierii systemów na Politechnice Wrocławskiej, związana ze sportem od dziecka. Karola ma licencje instruktora windsurfingu VDWS, Patent Sternika Jachtowego i Sternika Motorowodnego, tak więc rozmowy związane z jakąkolwiek formą żeglarstwa są dla niej czystą przyjemnością. Zdobyte doświadczenie podczas pracy z ludźmi sprawia, że nawet podróże po obcych krajach bez mapy i dostępu do internetu nie są jej straszne, ponieważ jest skrajnie kontaktowa. Poza językiem polskim porozumiewa się także w języku angielskim i hiszpańskim.

NATALIA ZDRZAŁEK

Jej zamiłowanie do zdrowego trybu życia, w której siłownia i sporty wodne odgrywają główną rolę, sprawiają, że ciało i umysł pozostają w doskonałej równowadze. Natalia jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, a jej głównym instrumentem jest fortepian. Doskonała organizacja pracy skutkuje niezawodnością w działaniach, niezależnie czy spotkacie ją na stanowisku recepcjonistki czy instruktorki. Natalia mówi w języku angielskim oraz niemieckim, a także uczy się hiszpańskiego.

MAGDALENA MAJOR

Absolwentka liceum IB w Krakowie, a już niedługo studentka Science and Engineering na Uniwersytecie w Maastricht. Kocha sport, w sezonie zimowym uprawia czynnie narciarstwo alpejskie, a w lecie sporty wodne. Na windsurfingu pływa od szóstego roku życia. Przygoda z deską z żaglem zaczęła się właśnie w Omišu. Posiada patent żeglarza jachtowego, a ostatnia zajawka to kitesurfing. Pozytywnie zakręcona i świetnie zorganizowana. Otwarta na ludzi i świat. Płynnie mówi po angielsku, a język niemiecki zna w stopniu komunikatywnym.

MAGDA SZYMCZAK

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, a także jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Nauczycielka języka angielskiego spędzająca wolny czas z książkami. Z Magdą porozmawiasz nie tylko o literaturze, ale wybierzesz się zimą na narty biegowe, latem oczywiście na windsurfing, a całorocznie na rower. Jeżeli na spocie będziesz widział kobietę z podwiniętymi rękawkami wiedz, że Magda właśnie poskramia fale. Zajęcia prowadzi po polsku i po angielsku.

TOMASZ MIELINKIEWICZ

Ze sportem związany od dziecka ukończył studia na AWF we Wrocławiu. Instruktor narciarstwa alpejskiego, biegowego. Chętnie porozmawia o książkach lub podyskutuje, który film jest godny uwagi. Z Tomkiem można także wskoczyć na rower i wybrać się w bardziej wymagającą podróż, do której będzie spakowany już na kilka dni przed wyjazdem. Mistrz gotowania owsianki, inteligentnych żartów i fan radiowych streamingów. Mówi w języku polskim i angielskim.

LAURA BABIĆ

Na co dzień mieszka w Splicie. W zespole Tramontany pracuje na recepcji, a posługuje się językiem polskim, chorwackim, czeskim i angielskim. Miłośniczka kotów, podróżowania i słodkich wypieków. W przyszłości chce poświęcić się medycynie, a w wolnych chwilach podróżować po świecie.

MATEUSZ NOWICKI

Student zarządzania finansami i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim. Na windsurfingu pływa już od 10 roku życia, a pracę zaczął od 15. Instruktor PSW, Ratownik WOPR, a zimą instruktor narciarstwa. Zawsze z dużą cierpliwością zachowuje indywidualne podejście do kursanta i każdy progres sprawia mu ogromną radość . Fan Sportu, Realu Madryt i Star Wars. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

DINO SUDIĆ

Dino Sudić to student elektroniki i inżynierii komputerowej na FESB w Splicie.
Od windsurfingu uzależnił się w 2014 roku, kupując swój pierwszy sprzęt windsurfingowy.
Krajowy mistrz kickboxingu z najnowszą pasją do jazdy na rowerze po górach. Uwielbia sporty wyczynowe i ogólnie aktywność fizyczną.
Kiedy się nie uczy, prawdopodobnie znajdziesz go na wodzie na windsurfingu lub zjeżdżaniu ze szczytu góry na rowerze.
Oprócz ojczystego chorwackiego włada biegle językiem angielskim.

KACPER WASILEWSKI

Od niedawna mieszka i studiuje w Gdańsku. Entuzjasta wszelkich sportów - od narciarstwa, przez wspinaczkę i koszykówkę, aż po windsurfing. Pierwszy raz stanął na desce w wieku 14, ale chwilę po skończeniu osiemnastki pracował już jako instruktor. Nie potrafi długo wytrzymać w jednym miejscu, więc większość oszczędności przeznacza na podróże zagraniczne.

JAKUB FELMAN

Student na kierunku zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Miłośnik rocka i wspinaczek, a przede wszystkim windsurfingu! Ma 21 lat, pływa od 14, szkoli od 4. Instruktor, który nie spocznie, póki w CV kursanta nie pojawi się co najmniej kilka nowych manewrów. Jeśli akurat nie przekazuje wiedzy innym, to sam próbuje nowych trików, a przynajmniej o nich dyskutuje. Facet nie zatrzymujący się w samorozwoju. U niego nauczycie się bardzo złożonych manewrów, które przeniosą tych, którzy już myśleli, że wszystko umieją na zupełnie inny poziom zaawansowania. Szkoli po polsku, angielsku i niemiecku.

KASIA WYLON

Aspirująca na studia graficzne, pełna energii, barwna osoba. Swój wolny czas spędza na licznych podróżach. Poza grafiką, malunkiem oraz rysunkiem interesuje się różnymi sportami wodnymi jak i rolkarstwem. Zaraża swoją pasją do windsurfingu wszystkich dookoła. Sprawdziła się już w wielu ośrodkach szkoleniowych a teraz czas, byście i Wy poznali ją bliżej. Z uśmiechem na twarzy przeprowadzi każdego przez kolejne etapy zabawy na desce z żaglem. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

DARIA LUBOŃ

Studiowała behawiorystykę zwierząt w Lublinie i dużą część studiów spędziła na wymianach studenckich w ramach programu Erasmus+.
Kocha morze, słońce, sporty wodne i nawet wygląda jak dziewczyna surfera 😉 Pierwszy kurs windsurfingu dostała na komunię.
Teraz, widząc jak jej kursant płynie na desce po raz pierwszy krzyczy i klaszcze tak głośno, że słychać ją w Splicie. Ma niezwykłą umiejętność zjednywania sobie ludzi. Oprócz psiego języka zna angielski i hiszpański.

MICHAŁ MAJ

Student Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechatroniki specjalności techniki multimedialnej. Od lat mazurski żeglarz, wędkarz, a także zawodowy puzonista. Na windsurfingu pływa od 14 roku życia, instruktor PSW. Każdy progres kursantów odbiera jako osobisty sukces. Bardzo lubi pracę z dziećmi, gdzie łączy naukę oraz zabawę, dzięki której młodzi windsurferzy nabierają chęci do rozwijania swoich umiejętności. Uczy po polsku i angielsku.

ANTONI GIBASZEWSKI

Antek, ale zdecydowanie woli swoje przezwisko Toni. Młody, ale bardzo ambitny chłopak, który uwielbia aktywność fizyczną pod każdą postacią. Kocha windsurfing, ale zaczyna również przygodę z kitesurfingiem. Bardzo dużo jeździ na rowerze i chodzi po górach oraz lubi podróżować. Do jego kręgu zainteresowań należy również fotografia. Niech Was nie zmyli wiek – Toni ma za sobą sporo doświadczenia windsurfingowego i jest świetnie zorganizowany. Oprócz ojczystego języka posługuje się też angielskim na bardzo dobrym poziomie.

FILIP PYTLIK

Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie w klasie o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym oraz uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie kontrabasu. Od 8 roku życia pływa na windsurfingu i jeździ na nartach, uczy się również jeździć na snowboardzie. Interesuje się praktycznie wszystkim i zawsze chętnie angażuje się w rozwijającą dyskusję. Mówi po polsku, angielsku i uczy się włoskiego.

MAKS STERNAL

Od niedawna mieszkający w Czeladzi, energiczny i uśmiechnięty. Student z ambicjami i celami w życiu. Uprawia sport od małego. Od jazdy na rowerze, nartach, przez boks i Airsoft. Uwielbia zwierzęta i opiekę nad nimi. Od małego zajawiony w militariach. Porozumiewa się po polsku i angielsku.

ARTUR JANUS

Recepcjonista, gawędziarz, student turystyki i rekreacji. W przydomowym warsztacie zajmuję się rzemiosłem artystycznym tworząc rzeczy takie jak: narzędzia kuchenne, broń biała, biżuteria, wyroby skórzane. Jeśli poprosisz o grafikę też ją zrobi, ale się nie przyzna.
W czasie wolnym spaceruje z psem rasy "Niżeł Śląski". Z przyjemnoscią chłonie wszystko co związane z historią i kulturą - muzykę, filmy, gry, żarty, audiobooki i etykiety piw rzemieślniczych.
Uwielbia Chorwacki klimat, kuchnię i gekony. Płynnie posługuje się językiem polskim i angielskim.

MACIEJ MĘŻYK

Mimo swojego młodego wieku Maciek może pochwalić się takimi uprawnieniami jak Licencja Demonstranta Szkolnego Polskiego Związku Narciarskiego czy Patent Żeglarza Jachtowego. Jest absolwentem Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie i to tłumaczyłoby jego szerokie zainteresowanie sportem. Jeśli chcecie podyskutować, który węzeł jest lepszy szotowy czy bramszotowy Maciek wszystko wytłumaczy i pokaże. Oprócz sportu Maciek interesuje się informatyką i programowaniem, co więcej potrafi naprawić drobne usterki hardware i software. Porozumiewa się w języku polskim i angielskim.

ALEKSANDRA PIETRUSKA

Pływa na windsurfingu od 8 roku życia. Szkoli od kilku lat po polsku i angielsku, ale dogada się też po niemiecku lub włosku. Na co dzień studiuje stomatologię, nałogowo trenuje crossfit i robi własną ceramikę. Skrajnie pozytywna osoba – zaraża swoją energią wszystkich dookoła. Uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Uczy w języku polskim, angielskim i niemieckim.